istanbul çıkışlı rafting turları
Erdem PİRDAL 19 Kasım, 2017 107

Yüzme Bilmiyorum Rafting Yapabilir Miyim

Rafting yapmak istiyorsanız ve yüzme bilmediğiniz için çekinceleriniz varsa bunları bir kenara bırakmalısınız. Rafting yapmak için yüzme bilme şartı aranan nehirler vardır fakat bu nehirler 5 ve 6 zorluk derecesine sahip profesyonel rafting sporcularının kullandığı nehirler olmaktadır.

Rafting zorluk derecelerini ve örnek nehirleri öğrenmek isterseniz Rafting Zorluk Dereceleri makalemi okuyabilirsiniz. Türkiye’ de amatör katılımcıların rafting yaptığı nehirlerde yüzme bilme şartı çok önemli değildir.

Yüzme bilmeniz size her koşulda avantaj sağlıyor olsa da rafting yapılan nehirler de zaten akıntılı alanlarda yüzme imkanınız bulunmamaktadır. En büyük avantajı kendinize güveni artırmaktadır. Yüzme bilmeyenler daha karamsar ve endişeli olmaktadır. Yüzme bilsin yada bilmesin herkes güvenlik gereği olarak can yeleği takmak zorundadır. Bu yelekler sizi suyun üzerinde tutmak için yeterlidir.

Rafting turları düzenlediğimiz Düzce Melen çayı rafting parkuru, Rize Fırtına Deresi, Muğla Dalaman Parkuru, Antalya Köprülü Kanyon gibi nehirlerde yüzme bilme şartı aranmamaktadır. Yağışlarla birlikte su seviyesi çok yükselirse firma olarak güvenlik önlemlerini zaten artırıyoruz.

Rafting turlarımıza katıldığınızda yüzme bilmediğinizi ve ya korktuğunuzu hocalarımıza söylerseniz onlar sizi kendilerine en yakın alana alarak daha korunaklı olmanızı sağlayabilirler. Yüzme bilmiyorum diye rafting yapamayacağınız kaygısına düşmeyiniz. Bizler sizin güvenliğinizi en iyi şekilde sağlıyoruz.

Rafting turlarımızda görüşmek dileğiyle..

Yorum Yap