istanbul çıkışlı rafting turları
Erdem PİRDAL 19 Kasım, 2017 107

Rafting Fiyatları

Türkiye’nin bir çok noktasında rafting sporuna hizmet eden işletmeler çeşitli fiyatlar da rafting hizmeti sunmaktadır. Müşteri tedariği yönünde direk işletmelere başvurulduğu gibi acenta, organizatör gibi aracılar da devreye girebilmektedir.

Benim tavsiyem uygun fiyatlı rafting turları bulmanız için direk işletmelere ulaşmanız şeklindedir. Rafting fiyatları alacağınız hizmete göre değişiklik göstermektedir. Bazı bölgeler de rafting sporu yanın da duş imkanı, açık büfe kahvaltı, ayrıntılı yemek menüleri, kıyafet temini gibi çok detaylı hizmet verilirken bazı işletmeler sadece rafting ve ya aparatif yiyecek desteği vererek hizmet etmeye çalışmaktadır. Bu durum rafting fiyatların da standart olmasını engellemektedir.

Rafting fiyatlarını oluşturan diğer bir etken de müşteri portföyü ve rafting sezonu ile ilgilidir. Güney bölgeler de rafting sezonu bahar aylarında başlar ve sezon uzun bir döneme yayılır. Turist ağırlıklı olduğu için haftanın her günü yüksek sayılara ulaşma imkanı bulunmaktadır. Bu nedenle fiyatlar daha uygun tutulmaktadır.

Melen çayı gibi sadece hafta sonları katılımcı sayılarının yüksek olduğu ve kısa sezonlu nehirler de rafting yapmak isterseniz rafting malzemeleri pahalı ürünler olduğu için haliyle yatırımınızı ve kar payı eklediğinizde rafting fiyatları diğer bölgelere göre daha yüksek olmaktadır.

Fiyatın yüksek olmasının diğer bir nedeni de Melen çayında alacağınız hizmeti hiçbir rafting yapılan bölgeler de bulamamanızdır. Antalya, Dalaman, Fırtına gibi nehirler de rafting yaptırmamıza rağmen Melen çayı rafting fiyatları alacağınız hizmete göre diğer bölgelerle kıyaslanamayacak ölçüde iyidir.

Melen çayında rafting fiyatları 80-150 arası değişmektedir. Antalya rafting fiyatları 25- 50 arasında değişmektedir. Muğla rafting fiyatları 80- 100 arası değişmektedir. Rize rafting fiyatları 60-100 arası değişmektedir. Her firma kendi hizmetlerine göre çeşitli rafting paketleri sunmaktadır. Katılımcı sayısının fazla olması, grup indirimleri ve promosyonlarla fiyatlar da indirimler sağlanabilmektedir.

Yazımızın başında da belirttiğim gibi bizler işletme sahipleri olarak aracılar yerine direk bizlere ulaşmanızı tavsiye ederiz. Melen çayında rafting fiyatlarını merak ediyorsanız sizler için 4 çeşit paket oluşturduk. Bu paketlerin içeriklerine, program saatlerine, rezervasyon koşullarına, program günleri gibi bilgilere paketler sayfasından ulaşabilirsiniz.

Özet olarak rafting fiyatları;

  • Standart Paket Rafting Turu 90 ₺
  • Öğrenci Paket Rafting Turu 100₺
  • Tek Öğün Seçenekli Tur 110₺
  • Full Paket Rafting Turu 130₺
  • Grup sayılarına göre indirim yapılabilmektedir. Diğer bölgeler için sezon açıldığında fiyat girişleri yapılacaktır. Şuan Melen çayı rafting sezonu açık olduğu için güncel fiyatlar bu şekildedir.

    Rafting fiyatları ile ilgili bilgiler verdiğimiz yazımızın sonuna geldik rafting turlarımızda görüşmek dileğiyle….

    Yorum Yap