melen çayı rafting
Her Hafta Sonu 09:00-18:00 Dokuzdeğirmen Köyü Cumayeri DÜZCE

Melen çayı Düzce İl sınırlarından doğarak Melen ağzı diye bilinen bölgeden Karadeniz’e dökülmektedir. Uzunluğu fazla olmasına rağmen sadece Dokuz değirmen köyü sınırlarında 13 km uzunluğunda rafting için uygun bir eğim bulunmaktadır. Bu alan Melen çayı rafting parkuru olarak isimlendirilmektedir.

Melen çayı rafting parkuru üzerinde 15 seneyi aşkın bir süredir rafting sporu yapılmaktadır. Melen barajı nedeniyle Melen çayı, rafting sporu açısından tehlikeye girmiş durumdadır. Baraj inşaatı bittiğinde rafting sporunun devam edip etmeyeceği konusu şuan için muallak bir durumdur.

İstanbul ve Ankara gibi büyük illerimize yakın olması nedeniyle ilgi çok fazladır. Melen çayı üzerinde rafting yapan insan sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu artışı sağlamak için uzun yıllardır verdiğimiz mücadele maalesef Melen barajı nedeniyle boşa gidecektir.

Melen çayı rafting parkuru amatör ve profesyonel rafting severlere hizmet etmektedir. Parkurun ilk 2km lik kısmı sizi rafting sporuna hazırlamak için yeterlidir. Hocalarımızdan alacağınız eğitimi uygulamalı olarak yaparak bu alanda kendinizi hızlı dalgalara hazırlayacaksınız.

Rafting sezonu diye tabir ettiğimiz dönemde 3+1 zorluk derecelerine 4 derecelerine çıktığı da olmaktadır. Rafting zorluk dereceleri hakkında bilgi almak isterseniz makaleleri inceleyebilirsiniz.

Melen çayı rafting sezonu Şubat ayı ile başlayıp Aralık ayına kadar devam etmektedir. Her dönemin kendine özgü bir güzelliği vardır. Su seviyeleri ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Melen çayında rafting yapmak için yüzme bilme şartı aranmamaktadır. Sağlık sorununuz bulunmuyorsa rafting sporu çok keyif alabileceğiniz ve adrenalin seviyenizi yükseltecek bir spordur.

Melen çayında rafting sporuna ilk adımı atabilirsiniz. Rafting parkurları içerisinde en güvenilir ve profesyonel rehberlerin çalıştığı bir parkur diyebilirim. Bu kadar rahat konuşmamın nedeni 15 yılı aşkın bir süredir rafting yapılan bir nehirde rafting esnasında bir ölümlü veya kırıklı kaza yaşamamamız ve bu işe profesyonel bakış açısıyla yaklaşmamızı gösterebilirim.

Rafting kulübü olarak Türkiye’nin bir çok noktasında rafting yapıyoruz. Melen çayı, Dalaman çayı, Fırtına Deresi gibi bilinen nehirler dışında Zamanti çayı gibi şuanda genel katılıma kapalı bir çok nehirlerde keşiflerimiz devam ediyor.

Rafting sporunu seviyoruz ve sizlere sevdirmek için elimizden geldiğince çaba gösterdiğimizden emin olabilirsiniz. Rafting turlarımıza katıldığınız da bu işin ne kadar tutku yarattığına kendiniz bizzat şahit olacaksınız. Bu nedenle ilk deneyiminizi yaşamanız için sizleri Melen çayı rafting parkuruna bekliyoruz.

Melen Çayı Rafting Fotoğrafları

melen çayı rafting
melen çayı rafting
melen çayı rafting

Booking Form